START

O MNIE

Cześć mam na imię Aleksandra i prowadzę tego bloga. Na co dzień pracuję, etap intensywnej nauki mam już niestety za sobą. Co za tym idzie bliżej mi już do dwóch osiemnastek niż do jednej. Jestem osobą dobrze zorganizowaną i lubię mieć wszystko zaplanowane, ale potrafię też być spontaniczna, zmienić w godzinę moje plany, spakować się i pojechać na weekend w góry. W wolnym czasie kocham podróżować po Polsce, uwielbiam chodzić po górach i zwiedzać zamki. Lubię kolor czarny, czytać kryminały, prowadzić samochód, robić zdjęcia i spać. Cenię sobie ciszę, spokój i słoneczną pogodę. Stąd tytuł bloga.


MOJA HISTORIA

Bloga założyłam w 2017 roku. Miałam wtedy już od dłuższego czasu ogromny problem z zakupoholizmem. Doprowadził on do nagromadzenia w mojej przestrzeni życiowej zatrważającej ilości w dużej mierze zbędnych mi rzeczy. Zaczęłam szukać jakiegoś wyjścia z tej bardzo trudnej dla mnie sytuacji. Najpierw trafiłam na minimalizm. Absolutnie nie dla mnie. Wtedy taki sposób życia i myślenia wydawał mi się skrajnie ekstremalny. Później znalazłam książkę Marie Kondo “The life-changing magic of tidying up: the Japanese art of decluttering and organizing" i coś w końcu we mnie zaskoczyło. Przemogłam się sama w sobie i z ogromnym powodzeniem zastosowałam opisaną w niej metodę sprzątania. Krok po kroku pozbywałam się nadmiaru zbędnych mi rzeczy i ograniczałam kupowanie nowych. Nie był to szybki, łatwy i przyjemny proces, ale się udało. Znalazłam źródło mojego problemu, wypracowałam sobie nowe mechanizmy działania w krytycznych dla mnie momentach oraz sposoby zapobiegania powrotowi do starych nawyków. Do tematu minimalizmu wracałam przez cały ten czas i w końcu zaczęłam wprowadzać go do swojej codzienności. Muszę przyznać, że teraz dostrzegam coraz więcej korzyści takiego stylu życia.


JAK MOGĘ CI POMÓC, czyli co możesz znaleźć na blogu

  1. Recenzje kosmetyków do makijażu i pielęgnacji. W górnym menu możesz wybrać podkategorię, która Cię interesuje.
  2. Nadmiar kosmetyków brzmi znajomo? Też kiedyś miałam ich za dużo. Dzięki moim regularnym porządkom w kosmetykach oraz przy pomocy takich narzędzi jak listy kosmetyczne i projekt denko udało mi się wyjść na kosmetyczną prostą. Jeśli chcesz wiedzieć jak to zrobiłam sprawdź tag: PORZĄDKI W KOSMETYKACH oraz PORZĄDKI W MAKIJAŻU i zobacz jak zmieniła się moja kolekcja dzięki zastosowaniu porad, które przedstawiłam w tym poście: LISTY KOSMETYCZNE I PROJEKT DENKO
  3. Krótką historię mojego problemu z zakupoholizmem. Tutaj możesz poczytać o tym od czego zaczęły się moje kłopoty [KLIK]. A w tym poście opisałam jak udało mi się uporać z nadmiernym kupowaniem [KLIK]. Jeśli czujesz, że Twoje finanse zaczynają ci się wymykać spod kontroli, przeczytaj ten post koniecznie.
  4. Wieczny bałagan to Twoje drugie imię? Poczytaj o moich doświadczeniach w sprzątaniu metodą KonMari. W górnym menu możesz zobaczyć wszystkie etapy porządków, przez które przeszłam oraz poczytać o moich wrażeniach po kilku miesiącach oraz latach od momentu zastosowania tego sposobu.
  5. Lubię mieszkać w uporządkowanej oraz dobrze zorganizowanej przestrzeni. Aby utrzymać porządek i nie wrócić do starych nawyków gromadzenia nadmiernej ilości niepotrzebnych mi rzeczy wypracowałam sobie system regularnego przeglądania mojego całego stanu posiadania. Nazwałam go "Świeży start"[KLIK], ponieważ jest to świetny sposób na dobre rozpoczęcie Nowego Roku. 
  6. Stajesz rano przed szafą i nie masz co na siebie włożyć? Koniecznie wypróbuj świetny ubraniowy 10x10 challenge [KLIK], polecam absolutnie każdemu. Zależy mi bardzo na posiadaniu spójnej, kobiecej oraz uniwersalnej garderoby. W tym roku postanowiłam bardziej skupić się na tym temacie i odmienić swoją szafę. Aby bardziej zrozumieć swoje wybory oraz potrzeby ubraniowe przeprowadziłam na sobie kilka wyzwań.  Wspomniany wyżej 10x10 challenge. Ponadto przez pół roku nie kupowałam żadnych ubrań [KLIK], a aktualnie postawiłam sobie za cel założyć każdy ciuch, który mam w szafie [KLIK]. Treści ubraniowych na pewno pojawi się tutaj więcej, dlatego jeśli temat Cię interesuje zaglądaj do mnie regularnie.

Zapraszam serdecznie do czytania i obserwacji. Social media, z których korzystam to Instagram i Pinterest. Jestem aktywna na Instagramie i co za tym idzie staram się wrzucać ciekawe oraz przydatne stories. Na moim profilu pokazuję m.in. jak robię porządki w kosmetykach, ubraniach, czy dokumentach, jak planuję sobie czas, żeby być bardziej produktywną, moje postępy w projekcie denko, różne wyzwania ubraniowe i propozycje outfitów, moje postępy w dążeniu do minimalizmu. Jeśli jest to tematyka, która Cię interesuje, zajrzyj do mnie koniecznie.
 
 

WSPÓŁPRACA

Do tej pory nie współpracowałam z żadną firmą. Nie dostaję przesyłek PR. Nie ma u mnie żadnych ukrytych reklam, czy linków afiliacyjnych. Korzystam jedynie z reklam Google AdSense. Wszystkie kosmetyki oraz inne produkty, czy usługi, o których piszę na blogu finansuję sama. Czasem, tak jak każdy, dostaję coś w prezencie od rodziny lub znajomych. Parę razy wygrałam kosmetyki do testów na wizażu,  o czym wspominałam przy pisaniu ich recenzji. Jeśli coś się kiedyś w tej kwestii zmieni, na pewno będzie to wyraźnie zaznaczone w poście.

Brak komentarzy